Ανακοίνωση για την λειτουργία του Ολοήμερου Σχολείου

4ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων                                                                    15/09/2020

Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 17/09/2020 ξεκινάει η λειτουργία του Ολοήμερου Σχολείου. Όλοι οι μαθητές, οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι, μπορούν να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα.

Η αποχώρηση των μαθητών γίνεται  στις 15:00  ή 16:00 ανάλογα με τη δήλωση προτίμησης.

Όσα παιδιά παραμείνουν στο Ολοήμερο θα πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό ¨ κρύο¨ σε ισοθερμικό τσαντάκι, διότι σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ δεν προβλέπεται η συντήρηση και το ζέσταμα του φαγητού στο χώρο του σχολείου.

Από τη Διεύθυνση

Ανακοίνωση για την προσέλευση των μαθητών και την κατανομή των τμημάτων

4ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων                                             11/09/2020

Αγαπητοί γονείς,

Ενημερώνουμε ότι οι μαθητές του σχολείου μας θα προσέλθουν την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου 2020 κατά το χρονικό διάστημα 8:00 – 8:15 π.μ. από την είσοδο της οδού Αυλίδος. Θα αποχωρήσουν 13:15 μ.μ., τα τμήματα των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄, Στ΄ από την έξοδο της οδού Αυλίδος και τα τμήματα των τάξεων Α΄ κ Β΄ από την έξοδο της οδού Σπάρτης.

Οι μαθητές θα έχουν μαζί  την τσάντα τους, προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία και επίσης θα φέρουν μαζί τους το ατομικό τους παγούρι, καθώς και μάσκες.

• Σύμφωνα με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων η κατανομή των τμημάτων για το σχολικό έτος 2020 – 2021 έχει ως εξής:

Α1: κ. Ζαμπάρα Ασπασία

Α2: κ. Σταθοπούλου Βασιλική

Β1: κ. Φάλαρη Ελένη

Β2: κ. Αμπατζιάδου Δημητρούλα

Γ1: κ. Ιντζέ Αποστολία

Γ2: κ. Κουφοπούλου Μαρία

Δ1: κ. Χατζή Σταματία

Δ2: κ. Πολυχρόνη Αθηνά

Ε1: κ. Βέμμου Ειρήνη

Ε2: κ. Βελλοπούλου Αντιγόνη

Στ1: κ. Χαλκιά Παρασκευή

Στ2: κ. Μπουρή Δήμητρα

Ο διευθυντής του σχολείου

Ιωάννης Κοσμόπουλος

Έναρξη Σχολικής Χρονιάς 2020-2021

Η Διεύθυνση και το προσωπικό του 4ου Δημοτικού Σχολείου Βριλησσίων σας εύχεται Kαλή Σχολική Χρονιά!

4ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων                                                                             09/09/2020

Αγαπητοί γονείς,

Ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2020 – 2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου.

Συγκεκριμένα:

Οι μαθητές των τάξεων Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ θα προσέλθουν στο σχολείο κατά το χρονικό διάστημα 10:30 έως 10:45 π.μ. και θα κατευθυνθούν απευθείας στις τάξεις τους.

Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα προσέλθουν στον χώρο του σχολείου κατά το χρονικό διάστημα 10:45 έως 11:00 π.μ. και θα παραμείνουν στην αυλή για να παρακολουθήσουν την τελετή του αγιασμού, που θα ξεκινήσει στις 11:00 π.μ.

Μετά τη λήξη του αγιασμού, η οποία προβλέπεται περίπου στις 11:30 π.μ., όλοι οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Οι γονείς κατά τη διάρκεια παραμονής των μαθητών στο σχολείο θα παραμείνουν εκτός του αύλειου χώρου.

Ο διευθυντής του σχολείου

Ιωάννης Κοσμόπουλος

Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Εκ μέρους του Διευθυντή του σχολείου μας και του Συλλόγου των Διδασκόντων ευχόμαστε σε όλους σας Χρόνια Πολλά γεμάτα υγεία, προσωπική και οικογενειακή ευτυχία!

Χριστός Ανέστη!

Σας κοινοποιούμε το πρόγραμμα για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση, το οποίο ισχύει από 27/4/2020

( πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο)

Πρόγραμμα Σύγχρονης 27-30.4.2020-2