ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ         Βριλήσσια   25/4/2017

4ο  12/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ   ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

Τηλ.: 2108046275

e-mail: mail@4dim-vriliss.att.sch.gr

ΘΕΜΑ: ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ Α΄  ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ  ΣΧΟΛΙΚΟΥ  ΕΤΟΥΣ  2017-2018

Οι εγγραφές των μαθητών Α΄ τάξης για το σχολ. έτος  2017-2018 πραγματοποιούνται  φέτος από τις 2 έως και τις 19 Μαΐου 2017 και ώρες  09:00 μέχρι 12:00.

Τα  απαιτούμενα δικαιολογητικά  για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:.

α. Πιστοποιητικό γέννησης, Δήμου ή Κοινότητας για την εγγραφή του μαθητή στα οικεία μητρώα ή δημοτολόγια, το οποίο εκδίδεται το τελευταίο πριν την εγγραφή τρίμηνο (το πιστοποιητικό είναι δυνατόν να εκδοθεί και στο σχολείο).

β. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (διατίθεται από το σχολείο και την ιστοσελίδα μας).

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου.

στ. Φόρμα αίτησης εγγραφής (διατίθεται από το σχολείο και την ιστοσελίδα μας)

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ  ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ  ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΤΙΣ

25-5-2016 (Αναλήψεως) και 5-6-2017 (Αγίου Πνεύματος). Επίσης στις 9-6-2017, ημέρα που θα γίνει η απογευματινή γιορτή λήξης του σχολείου, όλο το σχολείο (κανονικό και ολοήμερο) δεν θα λειτουργήσουν το πρωί (επ? αυτού θα υπάρξει αναλυτική ανακοίνωση προσεχώς).

Από τη Διεύθυνση του σχολείου