Έναρξη Σχολικής Χρονιάς 2020-2021

Η Διεύθυνση και το προσωπικό του 4ου Δημοτικού Σχολείου Βριλησσίων σας εύχεται Kαλή Σχολική Χρονιά!

4ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων                                                                             09/09/2020

Αγαπητοί γονείς,

Ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2020 – 2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου.

Συγκεκριμένα:

Οι μαθητές των τάξεων Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ θα προσέλθουν στο σχολείο κατά το χρονικό διάστημα 10:30 έως 10:45 π.μ. και θα κατευθυνθούν απευθείας στις τάξεις τους.

Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα προσέλθουν στον χώρο του σχολείου κατά το χρονικό διάστημα 10:45 έως 11:00 π.μ. και θα παραμείνουν στην αυλή για να παρακολουθήσουν την τελετή του αγιασμού, που θα ξεκινήσει στις 11:00 π.μ.

Μετά τη λήξη του αγιασμού, η οποία προβλέπεται περίπου στις 11:30 π.μ., όλοι οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Οι γονείς κατά τη διάρκεια παραμονής των μαθητών στο σχολείο θα παραμείνουν εκτός του αύλειου χώρου.

Ο διευθυντής του σχολείου

Ιωάννης Κοσμόπουλος