ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ                             Βριλήσσια  15 Σεπτεμβρίου 2016

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 19-9-2016 και για ολόκληρη την προσεχή εβδομάδα, το ολοήμερο θα λειτουργήσει έως τις 15:00, ΜΕ ΔΥΟ ΤΜΗΜΑΤΑ μαθητών. Κατά συνέπεια, και επειδή οι δηλώσεις παρακολούθησης υπερβαίνουν τις 60, αριθμός που απαιτεί 3 ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΝΤΙ ΤΩΝ 2, την Δευτέρα πρέπει να γίνει εθελοντικός εξορθολογισμός στις αιτήσεις και να παραμείνουν στο σχολείο –ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ– μόνο οι απαραίτητες περιπτώσεις. Αυτό είναι υποχρεωτικό να γίνει προκειμένου να ικανοποιηθούν, στοιχειωδώς έστω, οι παιδαγωγικοί στόχοι του ολοήμερου ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ Η ΜΕΛΕΤΗ κι όχι η φύλαξη των μαθητών και εν τέλει να μπορέσει αυτό να λειτουργήσει. Σας παρακαλούμε για τη συνεργασία σας και σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ