Δωρεά Αγγλικών Λογοτεχνικών βιβλίων στην Σχολική Βιβλιοθήκη

Η βιβλιοθήκη του σχολείου μας αναπτύσσεται συνεχώς! Και τώρα έχουμε βάλει στόχο να την εμπλουτίσουμε και στην αγγλική γλώσσα!  Έτσι, θα θέλαμε να συμβάλλετε  στον εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης του σχολείου μας καθώς παίζει πρωταρχικό ρόλο στο να εμπνεύσει τα μικρά παιδιά να αγαπήσουν τον γραπτό λόγο και να εντάξουν στην καθημερινότητά τους την ανάγνωση, σκέψη και φαντασία και στα Αγγλικά !

Από Τετάρτη 3/5/23 θα υπάρχει ειδικός χώρος stand όπου θα μπορείτε να τοποθετείτε το λογοτεχνικό  βιβλίο που επιθυμείτε να χαρίσετε στην βιβλιοθήκη του σχολείου μας!

Όλα τα παλιά και καινούργια λογοτεχνικά βιβλία επιπέδου junior A έως D class (από 100 έως 900 λέξεις ) είναι ευπρόσδεκτα .

Η δωρεά σας προς το σχολείο μας αποτελεί για μας σημαντική βοήθεια στη συμπλήρωση της υλικοτεχνικής υποδομής του σχολείου μας και ιδιαιτέρως για την βιβλιοθήκη μας.